Συκουτρής - Εστιατόρια - Fast Food

Τύπος - Γραφικές Τέχνες - Εκδόσεις - Διαφημιστικά

AGOUDIMOS LINES, ΠΗΝΕΛΟΠΗ , PINELOPI ,  Άνδρος , Τήνος , Μύκονος

Fast ferries - Άνδρος - Τήνος - Μύκονος , Θεολόγος , Αικατερίνη

Ένα καταπληκτικό αγώνα παρακολουθήσαμε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Τήνου από δυο πολύ καλές ομάδες για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Κυκλάδων με τον ΑΟ Μυκόνου να κερδίζει πολύ πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ(1-5) την σκληροτράχηλη ομάδα του ΑΟ Τόνου ΑΟ Τήνου άφησε πίσω την κακή εμφάνιση της προηγούμενης Κυριακής με αντίπαλο την συμπολίτισσα ΑΕ Στενής και κόντραρε στα ίσια μια ομάδα που για πολλά χρόνια στην μεγαλύτερη κατηγορία και η όποια έχει κρατήσει σε γενικές γραμμές τον περσινό της κορμό αλλά στο τελευταίο τέταρτο κατέρρευσε λογά της απειρίας της και χάρη στο χα-τρικ του εκπληκτικού Τσαλμα έδωσε στο τέλος διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της Μυκόνου.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ΑΟ Μυκόνου να σκοράρει από τα αποδυτήρια όταν σε μια μπαλιά από τα δεξιά από το Γατσο ο Θεοδώρου με ωραίο συρτό σουτ κατάφερε να νικήσει τον Σιωτο και να κάνει το 1-0, να διευκρινίσουμε ότι σε εκείνη την φάση υπάρχει μια δικαιολογία για την άμυνα του ΑΟ Τήνου καθώς στην σέντρα του Γατσου ο παίκτης της Μυκόνου κοντραρίστηκε με τον Τριαντάφυλλο ο όποιος έπεσε με φορά πάνω στον πάγκο της ομάδας του και ευτυχώς για καλή του τύχη γλίτωσε τα χειρότερα ΑΟ Τήνου δεν το έβαλε κάτω από το γρήγορο γκολ πίεσε καλά την ομάδα της Μυκόνου δεν την άφησε να κάνει το παιχνίδι και αυτό το εκμεταλλεύτηκε στο 28' όταν ένα κεραυνός του Δεσύπρη Ελ. από την σέντρα και με την βοήθεια του άνεμου που υπήρχε στο γήπεδο έστειλε την μπάλα στο αριστερό γάμα του Πουλάκι και έκανε το 1-1. Ο αγώνας συνεχιστικέ με την Μύκονο να πιέζει να χάνει δυο ευκαιρείς αλλά να βρίσκεται απέναντι στον πολύ καλό τερματοφύλακα του ΑΟ Τήνου Σιωτο και έτσι το τελικό αποτέλεσμα στο ημίχρονο ήταν το 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα της Μυκόνου να πιέζει και μόλις στο 50' ο Τσαλμας επεχείρησε ένα σουτ το όποιο και αυτό με την βοήθεια του αέρα κατέληξε στην συμβολή των δοκων. Στο 54' ο Βελούδιος πηρέ την μπάλα μπήκε στην μεγάλη περιοχή και εκεί ανατράπηκε από τον Μπαλλη αλλά ο κύριος Σουλτανης είπε παίζεται στο 60' η Μύκονος έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 3-1 όταν σε μια σύγχυση μέσα στην μεγάλη περιοχή αλλά και πάλι ο Σιωτος αποσόβησε τον κινδυνο.Τεσσερα λεπτά αργότερα ο Καρατζάς εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της πλευράς και με ωραίο σουτ έκανε το σκορ 1-2 για τον ΑΟ Μυκόνου.Απο εκείνο το σημείο του αγώνα ο ΑΟ Τήνου το πάλεψε για δέκα λεπτά ακόμα χάνοντας και μια ευκαιρία με το Βιδάλη μετά από μια ωριά μπαλιά του Βελουδιου η όποια πέρασε λίγο άουτ ώσπου ήρθε ο καλύτερος παίκτης του αγώνα ο Τσαλμας και μέσα σε δώδεκα λεπτά κατάφερε να πτυχή με ισάριθμα σουτ τρία γκολ και να δώσει στο σκορ του αγώνα διαστάσεις θριάμβου και το τελικό σκορ να φτάσει στο 1-5.