Tinos photoalbum









Βραβεία παγκυκλαδικού μαθητικού διαγωνισμού

 

Βραβεία παγκυκλαδικού μαθητικού διαγωνισμού εικονογραφημένου παραμυθιού – ποιήματος – ζωγραφικής- έκθεσης ιδεών με θέμα «Το νησί μου και η προστασία του περιβάλλοντος»

Την Τετάρτη 4 Ιουνίου  στα γραφεία του Τμήματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Α/θμιας Εκπ/σης Κυκλάδων συγκροτήθηκε η κριτική επιτροπή που ορίστηκε για να επιλέξει τα καλύτερα παραμύθια, ποιήματα ,έργα ζωγραφικής και δοκίμια των μαθητών που συμμετείχαν στον παγκυκλαδικό διαγωνισμό ,που διοργάνωσε το Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Α/θμιας Εκπ/σης Κυκλάδων με θέμα «Το νησί μου και η προστασία του περιβάλλοντος».Στην  κριτική επιτροπή  μετείχαν οι:
-Δροσίτου Βάλια (σχολική σύμβουλος Α΄ Περιφέρειας Κυκλάδων)
-Παραμυθιώτου Μαρκέλλα (σχολική σύμβουλος προσχολικής αγωγής Κυκλάδων)
-Τσαλικίδου Μαρία (υπεύθυνη Τμήματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Κυκλάδων)
-Φρέρη Ρόζα (υπεύθυνη Τμήματος Πολιτιστικών Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Κυκλάδων)
-Χατζηπαρασκευαίδης Απόστολος (υπεύθυνος Τμήματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Κυκλάδων).
Η κριτική επιτροπή ,αφού εξέτασε όλα τα έργα των μαθητών ,αποφάσισε να απονείμει τις παρακάτω διακρίσεις κατά κατηγορία:

Βραβεία παγκυκλαδικού μαθητικού διαγωνισμού εικονογραφημένου παραμυθιού – ποιήματος – ζωγραφικής- έκθεσης ιδεών με θέμα «Το νησί μου και η προστασία του περιβάλλοντος»
ΛΕΖΑΝΤΑ: Το έργο της Μαρίας Μονογυιού (Δ2 ΤΑΞΗ, 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΚΟΝΟΥ)κέρδισε το πρώτο βραβείο ζωγραφικής.

Βραβεία παγκυκλαδικού μαθητικού διαγωνισμού εικονογραφημένου παραμυθιού – ποιήματος – ζωγραφικής- έκθεσης ιδεών με θέμα «Το νησί μου και η προστασία του περιβάλλοντος»

ΛΕΖΑΝΤΑ:Το έργο της Αλεξάνδρας Σουράνη(Δ’  ΤΑΞΗ, 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΗΝΟΥ) κέρδισε το δεύτερο βραβείο ζωγραφικής.
Βραβεία παγκυκλαδικού μαθητικού διαγωνισμού εικονογραφημένου παραμυθιού – ποιήματος – ζωγραφικής- έκθεσης ιδεών με θέμα «Το νησί μου και η προστασία του περιβάλλοντος»

ΛΕΖΑΝΤΑ :Το έργο της Δέσποινας Μαούτσου  (Γ’ ΤΑΞΗ, 4ου ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ)κέρδισε το τρίτο βραβείο ζωγραφικής.

Α. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ
(ΜΑΘΗΤΕΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ)
 
Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
«Κ. Βρωμίτσας εναντίον Ερμούπολης» 4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
«Ο Μπίμπο, το δεντράκι»  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΝΑΦΗΣ

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
«Το ταξίδι του περιστεριού»  3ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΗΝΟΥ

 ΕΠΑΙΝΟΙ
«Ο Σκουπιδοπετούλης που έγινε Καθαροθαλασσούλης» ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ ΝΑΞΟΥ

«Ανοιξιάτικος κήπος» 1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΗΝΟΥ

 «Η Μαυρομάτα»» 4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΗΝΟΥ

«Η εκδρομή» 5ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΗΝΟΥ

Β΄ .ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΙΗΜΑΤΟΣ
(ΜΑΘΗΤΕΣ Α’-Β’ ΤΑΞΕΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ)

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
 (Α2 ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ ΜΥΚΟΝΟΥ

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
«Η Τήνος»
 ( Α-Β΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΕΝΗΣ ΤΗΝΟΥ)

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
«Ο τόπος»
 (Α΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΟΙΑΣ ΘΗΡΑΣ)

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
 (Α1 ΤΑΞΗ,2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΚΟΝΟΥ)

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
 ( Β2 ΤΑΞΗ,  1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑΞΟΥ)

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
 (Β2 ΤΑΞΗ, 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑΞΟΥ)

ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΤΟΜΙΚΟΣ ΕΠΑΙΝΟΣ
«Το δελφίνι» , Ειρηάννα Ελευθερίου,Β1 ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ ΜΥΚΟΝΟΥ

Γ.ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
(ΜΑΘΗΤΕΣ Γ’-Δ’ ΤΑΞΕΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ)

Α.ΑΤΟΜΙΚΑ ΕΡΓΑ

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Μαρία Μονογυιού (Δ2 ΤΑΞΗ, 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΥΚΟΝΟΥ)

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Σουράνη Αλεξάνδρα (Δ’  ΤΑΞΗ, 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΗΝΟΥ)

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Δέσποινα Μαούτσου  (Γ’ ΤΑΞΗ, 4ου ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ)

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
Αλέξανδρος Ηλιάδης (Γ1 ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ ΜΥΚΟΝΟΥ)

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
Βιδάλης Γεώργιος (Δ’ ΤΑΞΗ, 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΤΗΝΟΥ)

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
Μιχάλης Κώστογλου (Δ’ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΓΩΝΙΑΣ ΘΗΡΑΣ)

ΕΙΔΙΚΟΣ ΕΠΑΙΝΟΣ
Αλέξανδρος Μπαλής (Δ2 ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΓΩΝΙΑΣ ΘΗΡΑΣ)

Β.ΟΜΑΔΙΚΑ ΕΡΓΑ

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Δ΄ΤΑΞΗ 3ου ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
 Γ’  ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΗΛΟΥ

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
 Δ’ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΗΛΟΥ

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ. ΕΚΘΕΣΗ ΙΔΕΩΝ (ΜΑΘΗΤΕΣ Ε’-ΣΤ ΤΑΞΕΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ)

Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Ρουσουνέλος Δημήτρης (ΣΤ΄ ΤΑΞΗ 2ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ)

Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Καρμελίνα Ρούσσου (ΣΤ ΄ ΤΑΞΗ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΥΡΟΥ «ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ»)

Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ
Θάνος Παυλακάκης (ΣΤ1 ΤΑΞΗ 2ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ)

Α΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
Μαρία Καπαρέλη (Ε1 ΤΑΞΗ 2ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΝΑΞΟΥ)

Β΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
Χριστίνα Κεράνη (Ε’ ΤΑΞΗ 2ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ)

Γ΄ ΕΠΑΙΝΟΣ
Ειρήνη Βικελή, Μιχάλης Μαθιουδάκης, Κυριακή Λαθούρα, Σταυρούλα Τσιρώνη (Ε΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΗΛΟΥ)

Η κριτική επιτροπή συγχαίρει ,εκτός από τους βραβευθέντες , όλους τους μαθητές που συμμετείχαν στον παγκυκλαδικό  διαγωνισμό καθώς και τους εκπαιδευτικούς των. Όσοι μαθητές έλαβαν βραβεία θα λάβουν δώρο dvd με τίτλο «Σύρος, η αρχόντισσα»-προσφορά της Τοπικής Ένωσης Δήμων και Κοινοτήτων Κυκλάδων.

 

 

Home | Γενικές πληροφορίες | Η ζωή της πόλης | Επαγγελματικός οδηγός | Τουριστικός οδηγός | Διασκέδαση | Περιβάλλον | Τεχνολογία | Διάφορα | Web design |Links |Επικοινωνία |Χάρτης του Site |Πείτε μας τη γνώμη σας

Copyright © 2003 Vincenzo Travel Agency. All rights reserved.
Web design
Vincenzo Family Hotel Rooms and accomodation in Tinos island, Cyclades, Greece